www.goldenpages.bg dhe www.zlatnakniga.com.mk së bashku i zgjerojnë shërbimet në Bullgari dhe Maqedoni

Dy librat e adresave më përfshirëse në Bullgari dhe Maqedoni nënshkruan kontratë për partneritet, i cili u ofron mundësi shfrytëzuesve nga Maqedonia dhe Bullgaria të kërkojnë furnizues të prodhimeve dhe shërbimeve në tregun fqinj.


Kurse kjo u mundëson bizneseve të dy shteteve të promovohen para klientëve potencial në shtetin tjetër më lirë dhe më lehtë.


Baza e plotë e të dhënave në Librin e Artë (Maqedoni) dhe Fletët e Arta (Bullgari), tani është e kapshme gjatë kërkimit në veb librin e adresave lokale.


Duke komentuar kontratën, Nik Saunders, CEO i Librit të Artë-Bullgari thotë:
"Ky është edhe një shembull për vlerën që ua mundëson firmave dhe shfrytëzuesve në Bullgari. Ne çdo herë këkrojmë mënyra të reja që t`i ndihmojmë firmat të marrin klientë të rinj, dhe duke ua lehtësuar që të reklamohen në Maqedoni mundemi të kontribuojmë për zhvillimin e biznesit të tyre. Edhe konsumatorët tani kanë mënyrë të lehtë të gjejnë furnizues në Maqedoni".


Vlladimir Veckovski, drejtor Gjeneral në BP Infomedia-Maqedoni thotë:
"Na bën të ndjehemi të kënaqur që bashkëpunimi me Librin e Artë i mundëson që klientëve tanë t`u ofrojmë mundësi të tërheqin klientë të rinj nga Bullgaria. Jemi të sigurtë që edhe shfrytëzuesve do u pëlqejë mundësia të kenë qasje të lehtë te të gjitha prodhimet dhe shërbimet në Bullgari, nëpërmjet burimeve të besueshme siç është Libri i Artë. Besoj që ekzistojnë mundësi të shumta për firmat nga të dyja vendet të kenë fitim nga bashkëpunimi me vendet fqinje edhe ne duam ta bëjmë hapin e parë, duke ofruar informata për bizneset në Bullgari, dhe për bizneset bullgare në Maqedoni".


Fletët e Arta, libër i adresave është biznes udhëheqës në Bullgari që vlerësohet si burim më përfshirës dhe i besueshëm për informata biznesi në vend. Më shumë se 375, 000 njerëz e vizitojnë www.goldenpages.bg në muaj duke kërkuar mbi 100.000 firma.


"Zlatna Kniga" është libri i adresave udhëheqës i biznesit në Maqedoni i zgjedhur për Superbrend për Maqedoni për vitin 2009. www.zk.com.mk është njëra nga 40 veb faqet lokale më të vizituara në Maqedoni dhe ka qasje në gjuhën maqedonase, angleze dhe shqipe.

 

 

Народната банка изработи и воведе нова веб-услуга за автоматизирано преземање на податоците од Курсната листа, којашто веќе може да се користи напоредно со ...
сите 47 | | | веќе видена

Сите клиенти кои ќе аплицираат за кредитна картичка од Халкбанк имаат можност да добијат 1.000 или 2.000 денари во вид на бонус поени на својата кредитна ...
сите 17 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи ...
сите 26 | | | веќе видена

Одлична дивиденда ќе добијат акционерите на РЖ Техничка контрола. Компанијата која се занимава со физичко-хемиски и металуршки испитувања од областа на ...
сите 20 | | | веќе видена

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj