Ватанмед


 • Адреса: бул.Крсте Мисирков 1
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7500 км
 • Локација: Тц Мавровка


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1678782574_93.jpg?t=true&w=300&h=300


  Фото и видео галерија

  “Клиниката Vatanmed има за цел да биде партнер за решение за своите пациенти во здравството. Во оваа насока, целта е луѓето кои добиваат услуга од нас да можат да одат во која било филијала на клиниката Vatanmed и да пристапат до сите здравствени услуги што им се потребни.

  Клиниката Vatanmed, која е формирана во 2007 година со својот стручен кадар, продолжува да служи во областа на операциите за трансплантација на коса, брада, мустаќи и веѓи без да го жртвува квалитетот. Клиниката Vatanmed од своето основање опслужувала повеќе од 50.000 луѓе од многу земји во светот.

  Професионален турски тим, гарантен сертификат валиден во сите наши меѓународни клиники, најсовремени системи и методи, максимален број на графтови, безболни процедури, 16+ години искуство, и следење на пациентот после процедурата се секогаш на ваша страна.

  Нудиме валидна услуга „Гарантен сертификат“ во сите наши филијали по нашите процедури за трансплантација на коса.

  Услугите кои ви ги нудиме:

  • Трансплантација на коса – Процесот на пренесување на здрави фоликули на косата во области каде што фоликулот на косата повеќе не е активен и настанува ќелавост, со користење на микрохируршки методи се нарекува трансплантација на коса.
  FUE метода: Тоа е метода во која фоликулите на косата се земаат еден по еден со микромотори со специјални врвови под локална анестезија и се ставаат во ќелави области, земајќи го предвид природниот агол и насока на раст на косата.
  DHI метода: Методот DHI, наречен трансплантација на небричена коса, е метод на трансплантација без оштетување на постоечката коса и без отворање на канали.

  • Трансплантација на веѓи – Трансплантацијата на веѓи е лесна, безболна и без лузна операција која се изведува и кај машки и кај женски пациенти.

  • Трансплантација на брада – Трансплантацијата на брада се врши со пренесување на фоликулите на косата кои се пренесуваат од различен дел од телото, како што е трансплантација на коса, во регионот каде што ќе се засади брадата.

  • Трансплантација на трепки – Трепките се важен елемент кој ги штити нашите очи од честички од прашина.

  • Трансплантација на мустаќи – Трансплантација на мустаќи е процес на пресадување на влакната пренесени од донорската област со методот FUE за трансплантација на коса кај мажи постари од 24 години, во зависност од густината и обликот на мустаќите.

  • Протеза за коса – Протетската коса е нехируршка процедура која се применува на луѓе чија коса е тенка или целосно отпуштена.

  • PRP третман и мезотерапија – Современи методи кои служат за стимулирање на регенерација на клетките и заздравување на фоликулите на косата преку плазма и различни мезококтели.

  ДОБИЈТЕ ЦЕНА СЕГА!

  Нудиме најдобра цена за максимален број на графтови, без потреба за одење до Турција. Надоместоците за трансплантација на коса варираат во зависност од структурата и густината на косата на лицето. Ве молиме контактирајте со нашите експерти за да добиете цена преку телефонскиот број +389 70 503 490 или посетете не во Т.Ц. Мавровка во Скопје, Македонија!”
  повеќе
  Мапа

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи