Никол дент

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДостапно за хендикепирани лица

 • Адреса: Мајка Тереза (Водњанска) 5/4
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7499 км
 • Локација: на раскрсницата кај Галија - Фуфо

 • Телефон 2: 078 413533
 • Работно време: Пон , Сре од 13:00 до 20:00
  Вто , Чет од 09:00 до 16:00
  Пет од 13:00 до 20:30
  Саб од 09:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1389947265_14.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Никол Дент
Следете не на:

Facebook page 1 Nikol Dent
Facebook page 2 dr.natasha.mk

Instagram 1 Nikol Dent
instagram 2 dr.natasha.mk

Стоматолошката ординација Никол – Дент е приватна ординација чиј стоматолошки тим ги прати сите најсовремени новитети во областа на стоматологијата и е обучен да овозможи навремена, стручна и квалитетна услуга на сите свои пациенти.

Услуги:
• Стручни консултции за сите состојби
• Естетска стоматологија
• Белење на заби
• Ендодонција и лекување на заби
• Современа протетика
• LUMINEERS ®
• Орално-хируршки интервенции
• Имплантологија
• Третмани на болести на уста
• Работа со деца
• Ортодонтски консултации и зафати
• Естетски интервенции на лице и тело со цел корекција на недостатоци и разубавување

ХОЛИВУДСКА НАСМЕВКА за која не е потребно стружење на забите и се изработуваат во 2 посети е техника која до скоро беше привилегија само на холивудските глумци и џет-сетерите. Реконтурирање и естетско моделирање на Вашата насмевка со најсовремени материјали за реставрација со кои во една до две посети добивате сосема нов изглед. Ви овозможуваме да ги корегирате постоечките и надоместите изгубените заби со една од многуте протетски техники и материјали.
Сите видови на безметална керамика и метал – керамика Ви се достапни на избор. Сите типови на визил протези и акрилатни протези исто така.
Во ординацијата се извршуваат и повеќето хируршки интервенции на меки ткива и заби. Болести од областа на меките ткива, темелно и навремено се дијагностицираат, а потоа добар дел од тие состојби и се третираат со помош на најсовремена мекоткивна ласер техника, електрофореза и јонофореза.

За пациенти алергични на анестезии и за мали деца кои се плашат од игли, овозможуваме пломбирање со таканаречена ТЕНС метода, безболно без игла. Постојат уште цела палета дијагностички методи, постапки и пристапи со кои повекето Ваши грижи со оралното здравје би биле елиминирани.

Ординацијата е со долгогодишно искуство и ги следи сите тековни трендови од областа на естетската стоматологија применувајќи најсовремени материјали и техники со кои ќе се извлече максимум и повторно ќе заблеска Вашата насмевка. Ординацијата поседува лиценца за работа за оваа престижна и софистицирана техника.

Грижата за Вашето орално здравје и за Вашата насмевка можете слободно да ни ја доверите.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи