Универзал градба


  • Адреса: Ленинова, ГТЦ Глобал 44
  • Место: Струмица
  • Оддалеченст: ≈7617 км

  • Телефон 2: 071 271011
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 08:00 до 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1652777853_5.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Основната дејност на компанијата УНИВЕРЗАЛ ГРАДБА дооел, Струмица е изградба на станбени и деловни објекти.

Во овој дел влегуваат изградба, проектирање и надзор, што значи дека е заокружен целиот процес во градежништото, конкретно во високоградбата, со што УНИВЕРЗАЛ ГРАДБА влезе во групата градежни компании способни да реализираат и најкомплицирани проекти, со високи норми кога е квалитетот во прашање. Компанијата располага со сертификатите:

ISO 9001 : 2008, ISO 14001 : 2004, како и OHSAS 18001:20008.

НАШИТЕ УСЛУГИ:
- Продажба на станови
- Проектирање, изведба и надзор на станбени и деловни објекти
- Конзервација, реставрација и реконструкција на веќе постоечки објекти
- Асфалтирање, изградба и реконструкција на улици
- Производство, транспорт и вградување на бетон.
- Продажба на градежни материјали
- Ископ и транспорт на земја
- Набавка, транспорт и вгадување на тампонски материјал

● ГРАДЕЖНИШТВО
Во секторот на градежништво вршиме асфалтирање, изградба и реконструкција на улици. Располагаме со Асфалтерка од типот BOMA G 3F 800C произведена 2012год. со работна површина од 2,5 - 9м. Нудиме и услуги за извршување на градежни работи за кои е наменета асфалтерката.

Подружница ПРОМЕТ- АС

Во рамките на компанијата работи и Подружницата ПРОМЕТ- АС, лоциран на стариот пат Струмица – Радовиш, на површина од 2000 метри квадратни.
Магацинот располага со градежни материјали за кои вршиме и организираме достава до купувачите.

За продажба на станови контактирајте не на телефонскиот бројот 070 302 042, а за сите други прашања и барања на телеофнот 075 275 255. Нашиот е подготвен да одговори на сите ваши барања и прашања.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи