Технотранс

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: ул.35 бр.71
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7502 км
  • Локација: кај Бриколаж

  • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1570089578_75.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Корените на Нашата Компанијата започнуваат во 2010 - та година со една единствена цел и идеја на нашите клиенти да им понудиме брз, ефикасен и сигурен транспорт на пратки, во домашните и меѓународните подрачја.

Покрај главната дејност на Компанијата меѓународниот и домашниот превоз на пратки, низ годините нашите дејности и услуги се проширија во следниве области:

* комплетни логистички решенија;
*складирање на стока;
* доставување на пратки до конечно одредиште;
*oутсорсинг на дистрибутивни активности во име и за сметка на нашите клиенти;
*дистрибуција и консалтинг услуги во меѓународната трговија која повлекува комуникација со добавувачи од странство;
*збирен превоз, комплетни утовари, дистрибуција и целокупна логистика;

Во секое време ги изнаоѓаме најповолните решенија за Вашите транспортни и логистички потреби, притоа водејќи сметка за оптимизација на вкупните трошоци паралелно на тоа Ви овозможуваме сигурна и брза услуга прилагодена на Вашите индивидуални барања, по исклучително конкурентни цени.

Ви овозможуваме складирање на пратки во магацини ширум Европа, како и во нашиот јавен царински склад во општина Петровец. Нашиот магацин ги исполнува сите стандарди за складирање на различен вид на пратки и поседува врвен систем на безбедност и заштита.

Во 2013 година е воведена “ outsourcing” услуга со која на клиентите им се достапни активности поврзани со дистрибутивната функција, како што се:

*манипулација на стока со вилушкар;
*контрола на влез и излез на амбалажа;
*подготвување на стока (picking) ;
* селекција на амбалажа и контрола на квалитет ;
* други дејствија поврзани со оваа услуга.

Поради долгогодишното опстојување на пазарот низ годините, прераснавме во компанија со препознатлив бренд и лого која отскокнува од Другите компаниии по својата експедитивност,транспатентност и брз развој.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи