Театар за деца и младинци


  • Адреса: Димитија Чуповски (Вељко Влаховиќ) 4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7499 км
  • Локација: На рекорд


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1414585449_39.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Театарот за деца и младинци, Скопје е оформен и финансиран од Министерството за култура на Република Македонија од 1990 година.

Во театарот постојат три сцени, куклена, детска и младинска. Се негува детската драматургија од домашни автори и автори од светската класика.

Театарот годишно прикажува по 3 премиери и одигрува 220 претстави на својата сцена, низ државата и странство.
повеќе
Мапа

Народната банка изработи и воведе нова веб-услуга за автоматизирано преземање на податоците од Курсната листа, којашто веќе може да се користи напоредно со ...
сите 47 | | | веќе видена

Сите клиенти кои ќе аплицираат за кредитна картичка од Халкбанк имаат можност да добијат 1.000 или 2.000 денари во вид на бонус поени на својата кредитна ...
сите 17 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи ...
сите 24 | | | веќе видена

Одлична дивиденда ќе добијат акционерите на РЖ Техничка контрола. Компанијата која се занимава со физичко-хемиски и металуршки испитувања од областа на ...
сите 20 | | | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи