Театар Комедија


  • Адреса: бул.Св.Климент Охридски б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7499 км
  • Локација: стар Театар Центар


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1414584996_33.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Театар Комедија е оформен на 21 октомври 2011 година а на 27 март 2012 е изведена првата премиера „Ах љубов моја“

Добредојдовте во Театарот Комедија! Добредојдовте во нашиот простор, нашето време, кое е создадено само за Вас и Вашата смеа и радост!
повеќе
Мапа

Компанијата Netflix додаде импресивни 9,33 милиони платени корисници во првиот квартал од 2024 година, значително надминувајќи ги очекувањата на аналитичарите ...
сите 27 | | | веќе видена

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска и заменик-министерот за финансии, Филип Николоски, ја предводат нашата делегација, којашто учествува ...
сите 62 | | | веќе видена

Teleperformance, германска компанија и лидер во областа на обезбедување корисничка поддршка и дигитални услуги, продолжува со своето ширење низ Македонија, ...
сите 43 | | | веќе видена

Еуромакс Ресоурцес, компанија сопственик на концесиите „Иловица 6“ и „Иловица 11“ за рудник за бакар „Иловица – Штука“ денеска на прес конференција издаде ...
сите 16 | | | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи