Студио Алтернатива

Работиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Исаија Мажовски 44 лок.6
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7494 км
  • Локација: во близина на кула Порта Влае

  • Телефон 2: 02 6150369
  • Работно време: Пон - Пет од 13:00 до 20:00
    Саб од 14:00 до 19:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1423146330_16.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Студио Алтернатива е студио за масажи, мануелна терапија и едукација. Студио кое ви нуди алтернатива и алтернативен начин на помош. На едно место ќе најдете високо квалитетна услуга, пред се професионална и стручна помош, како и можност за едукација.

Услуги:
• Класична - шведска масажа
• Туи-на кинеска масажа
• Рефлексотерапија – рефлексна масажа на стапалата и дланките
• Хавајска масажа - ломи ломи
• Масажа со топли вулкански камења
• Спортска масажа
• Лимфна дренажа
• Антицелулитни масажи
• Терапевтска медицинска масажа
• Масажа на под/источни техники
• Бовнова терапија
• Kineziotaping

Кај нас ќе најдете и можност за едукација. Едукација, која во облик на курсеви ќе ви помогне во вашата професионална определба. Курсевите се наменети за сите оние кои:
• Сакаат да се едуцираат за профилот – МАСЕР/МАСЕРКА
• Сакаат да се научат на ПРОФЕСИОНАЛНА МАСАЖА
• Веќе се занимаваат со масажи, но сакаат да се надградат и прошират во својот профил
• Планираат професионално да се занимаваат со масажа, во најразлични салони, установи, домови, wellnes и spa центри

Нудиме можност да ги почуствувате благодетите на врвните услуги, висококвалитетни масажи и техники по европски и светски стандарди. Кај нас масажата е повеќе од допир, повеќе од релаксација, повеќе од површина. Кај нас станува збор за длабочина, стручност, професионалност и квалитет. Нудиме можност да ги почуствувате благодетите на вековните традиции од истокот и западот. Добрата масажа и мануелна терапија не остануваат на површината, не ги изразуваат своите ефекти само на кожата – тие продираат многу подлабоко, изразуваат ефекти и на мускулите, сврзното ткиво, коските, зглобовите, нервниот систем, но и на внатрешните органи. Тоа е природен начин, дар од природата, со кој можеме да си помогнеме.

Студио Алтернатива е под водство и управување на ДЕЈАН ЃОРЃИЕВСКИ, мануелен терапевт, терапевт за бовнова терапија, рефлексотерапевт и НПК масер. Идејата, да се подигне нивото, професионалноста и квалитетот на овие услуги во Р. Македонија е водечка сила за формирање на Студио Алтернатива, како синоним за професионалност и квалитет.

За доволно енергија, за доволно позитивна енергија, за заморот и стресот да бидат заборавени, посетете не!
повеќе
40%заштеда
33%заштеда
Цена со ДДВ:1.194 ден.800 ден.

РЕЛАКС МАСАЖА НА ЦЕЛОТО ТЕЛО

Цена со ДДВ:1.000 ден.

Масажи за трудници

Цена со ДДВ:1.200 ден.

„Hot stone“ масажи

Цена со ДДВ:600 ден.

Масажа за деца

Цена со ДДВ:300 ден.

Кинезиотејпинг

Цена со ДДВ:1.500 ден.

Масажа на под

Цена со ДДВ:700 ден.

Масажа на стол

Цена со ДДВ:800 ден.

Рефлексотерапија


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи