Спрингтајм


  • Адреса: Венијамин Мачуковски 1-1/6
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7501 км

  • Телефон 2: 070 349372
  • Работно време: Пон - Пет од 16:00 до 21:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/7f127a063b60036e00aa15e0c42ab1e9.jpg?t=true&w=300&h=300


SPRINGTIME организира курсеви по англиски јазик за сите возрасти.

Услуги:
- Курсеви по англиски јазик за деца и возрасни
- Подготовка за меѓународни испити по англиски јазик, според европската јазична рамка
- Деловен англиски и комуникација
- Пробни испити за деца и возрасни за ниво: YLE, KET, PET, FCE, CAE

SPRINGTIME нуди образование на странски јазици од 2004 година.

Капацитет:
- Аудио и видео опрема
- Библиотека со книги, речници, енциклопедии, аудио, видео и MultiROM материјали
- Интернет
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи