Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Струга
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Споменици во Струга

Адам Мицкјевич


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ацо Шопов


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Владимир Мошин


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Владо Малески


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Мајка Тереза


 • Адреса: спроти Општина Струга
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7499 км

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Моме оди на вода


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Револуција


 • Адреса: Кеј Борис Кидрич
 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ристо Крле


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Сергеј Есенин


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Химната на Република Македонија


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Џакомо Леопарди


 • Место: Струга

Дејности:

споменици

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Време зa читање: 4 минути Трговскиот регулатор на Соединетите Американски Држави поднесе жалба со цел да ја блокира понудата на технолошкиот гигант Мајкрософт ...
сите 7 | | | веќе видена

ЕСМ го објави списокот со прехранбените фирми кои од 1 декември со посебни договори добија субвенционирана електрична енергија по 80 евра од мегаватчас. ...
сите 129 | | | веќе видена

Струјата и горивата ги горат најголемите и најуспешни македонски компании. Ситуацијата е повеќе од алармантна, а реакциите на Бранко Азески, претседателот на ...
сите 85 | | | веќе видена

Куртхан Апајдин, прв човек на „Лимак Скопје“, веќе неколку години живее во главниот град. Тој е градежен инженер со огромно и разновидно искуство, стекнато ...
сите 23 | | | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи