Синергија

ПаркингЈавен превозДостапно за хендикепирани лицаДопуштено за деца

  • Адреса: Орце Николов 190-3/4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7497 км
  • Локација: Машински факултет

  • Телефон 2: 070 257783
  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 21:00
  • Пауза: Пон - Пет од 14:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1574239171_32.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Синергија
Синергија е институт кој нуди тренинг по европски стандарди и стекнување со европска лиценца од областа на психотерапијата. Тимот се состои од ентузијастични професионалци со спремност своето знаење да го пренесат на новите генерации Гешталт терапевти и советници. Станувањето психотерапевт или советник е многу повеќе од стекнување професионални и академски вештини, затоа нашата цел е да понудиме квалитетен и креативен тренинг преку кој ќе се здобиете со практични вештини, зголемена свесност, прифаќање на себе си, способност да им помагате на другите, зголемена способноста за поврзување со другите, исполнување на вашите интереси и професионални цели. Тренингот во нашиот институт е уникатно патување низ сопствениот раст и развој, исполнет со многу предизвици и креативни адаптации.

Нашата мисија е да создадеме професионален кадар на идни терапевти и советници со потенцијал да креираат здрави и свесни поединци во нашето општество

Нашата визија е здраво и креативно општество кое расте со одговорни и самосвесни членови во него

За да се случи емоционален и ментален раст и развој на индивидуално и колективно ниво, НИЕ го одбравме Гешталтот како алатка и му веруваме на процесот, ние одбравме да растеме!

Ние би можеле да ви помогнеме со следниве услуги:
• Дијагностика на ментален статус со психолошки тестови (психолошки наод)
• Дијагностика на интелектуални капацитети со психолошки тестови (психолошки наод)
• Консултативни средби
• Индивидуална Гешталт психотерапија
• Групна Гешталт психотерапија
• Семејна Гешталт психотерапија
• Психотерапија во пар (couple therapy)
• Работа на сонови со Гешталт техника
• Психосоцијална рехабилитација на лица со потешки ментални растројства (психози)
• Психотерапија со гранични растројства (border-line disorders)
• Психолошка асистенција кај биполарни растројства (манично-депресивни растројства)
• Техники за справување со стрес
• Психотерапија кај психосоматски заболувања (асма, хипертензија, дијабетес, кожни заболувања, мигрена и др)
• Психолошка помош кај спондилозни заболувања; телесни хендикепи; органски заболувања

Ние би можеле да ви помогнеме, ако се соочувате со: депресија, анксиозност, фобија, паника, опсесивно-компулсивни симптоми, анорексија, прекумерно јадење (булимија), адолесцентна криза, криза на зрело доба, брачна криза, криза во емоцинални релации, пост-трауматско стрес растројство, загуби на блиски лица, проблеми со адаптација на нови социјални ситуации, социјална инхибиција, емоционална инхибиција, емоционална незделост, потешкотии во учењето, хроничен замор (неурастенија), мобинг, растројство на ритамот на спиење, неконтролирана агресија, потешкотии во сексуалната сфера (фригидност, болен сексуален контакт, превремена ејакулација, импотенција), хроничен моторен или гласовен тик, пелтачење, потешкотии во психолошкиот развој кај деца.

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА: Доколку немате актуелно проблем од психолошка природа, можете да се приклучите на нашите искуствени групи за емоционален раст и развој во кои ќе се запознате себе си од еден поинаков агол и ќе се оспособите за поквалитетно живеење во хаотичниот современ свет (искуствените групи се отворени за прием на нови членови)

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА: Доколку сакате да се стекнете со едукација од областа на Гешталт психотерапија, обратете се во Центарот за психолошка помош и психотерапија “Синергија” каде ќе можете да ја добиете програмата за едукација и сите потребни информации ( едукативните групи се отворени за прием на нови членови)

Центарот за психолошка помош и психотерапија “Синергија” соработува со неколку психијатриски ординации, Хомеопатско здружение, Центар за спортска медицина и Институт за тренинг на млади психотерапевти. Психолошките услуги се однесуваат на: деца од школска возраст, адолесценти, возрасна популација.
Психотерапијата е достапна и на англиски јазик.

Каролина Костадиноска
Лиценциран психолог
Спец. по Медицинска психологија Гешталт терапевт,
едукатор и супервизор
повеќе

Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи