Салон 19,19


  • Адреса: Филип Втори Македонски (Моша Пијаде) б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7500 км


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1414743981_81.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

ПОВЕЌЕ ОД ПОЛОВИНА ВЕК - секојдневно континуирано создавање културни вредности, конзументи, “зависници“ на создадените вредности, промовирање и афирмирање на македонската култура и уметност во Европа и светот:

МУЗИКА - на сцената на првиот и единствениот камерен простор, култниот “Салон 19’19“ и ширум Македонија и Европа, организирани и координирани повеќе од 2 000: камерни концерти, рецитали, џез концерти, носачи на звук, I ФЕСТИВАЛ НА ЦРКОВНО ИСТОЧНО ПЕЕЊЕ...

ТЕАТАР - на сцената на култниот “ Салон 19'19 “: драмски претстави, комедии, монодрами, дуодрами, детски драмски студиа...

ЛИКОВНА УМЕТНОСТ - I-ва ликовна галерија во Македонија: ликовни изложби, перформанси, ликовни студиа, графичко атеље... Мартиноски, Личеноски, Владимирски, Коџоман, Тодороски, Мазев, Гуте, Ташковски, Анастасов, Корубин, Траиковски, Чемерски, Климт, Кун, Муртиќ, Прица, Милосавњевиќ, Кулмер, Величковиќ, Кунинг, Егон Шиле, Холеман...

I-ва Продажна галерија во Македонија

“КУЛ-ПАРК“ - бројни мултимедијални проекти, перформанси, концерти...

КНИЖЕВНОСТ - македонскиот, европскиот, светскиот пишан збор:

театар на поезија, драмски рецитали, издавање на нови книжевни изданија во сопствена продукција, средби со автори, монодрамски презентирања, критички осврти за автори, дела и/или пак, соодветни теми, артистички изведби на делови од творештва, како и непосреден дијалог со конзументите на овој вид уметност...

I-ва библиотека во Македонија со македонски и европски дневни изданија на печатени мас-медиуми.
повеќе
Мапа

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска и заменик-министерот за финансии, Филип Николоски, ја предводат нашата делегација, којашто учествува ...
сите 120 | | | веќе видена

Народната банка изработи и воведе нова веб-услуга за автоматизирано преземање на податоците од Курсната листа, којашто веќе може да се користи напоредно со ...
сите 18 | | | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи