РСМ Македонија

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Даме Груев 8/5
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7499 км
  • Локација: Дом на воени инвалиди, 5-ти кат

  • Телефон 2: 02 3233302
  • Факс: 02 3216186
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1450085534_75.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

РСМ Македонија e дел од мрежата на РСМ, која е моќна мрежа на ревизорски, даночни и консултантски експерти со канцеларии низ целиот свет.

Во мај 2012, РСМ Македонија станува кореспондентен член на мрежата на ревизорски друштва РСМ (RSM International), седма најголема светска мрежа на независни друштва кои нудат ревизорски, сметководствени, даночни и други советодавни услуги.
РСМ брои над 41.000 професионалци во 750 канцеларии во 116 земји во светот.

РСМ верува во давање на клиентот што е можно повеќе. Повеќе разбирање. Повеќе експертиза. Повеќе сигурност.

Услуги кои ги нуди компанијата се:

<b>-Ревизија</b>
-Ревизија на финансиски извештаи
-Длабинска економско-финансиска анализа
-Извештаи за фактички наоди
-ИТ ревизија

<b>-Сметководство</b>
-Водење деловни книги (производни, трговски, услужни и други дејности)
-Подготовка на извештаи во согласност со МСФИ за локални потреби и за централи на мултинационални компании

<b>-Менаџерски, административни услуги и регистрација на правно лице</b>
-Овластен регистрационен агент во Централен регистар на РСМ
-Електронска регистрација на правни лица во ЦР на РСМ
-Подготовка на документи
-Поддршка при отворање на бизнис
-Оперативна поддршка
-Регистрациона адреса
-Претставување пред институции

<b>-Процена</b>
-Трговски друштва, јавни претпријатија, недвижен имот, транспортни средства, подвижен имот, индустриска сопственост, машини и опрема, земјоделство

<b>-Вештачење</b>
-Вештачења од областа на материјалното, сметководственото и финансиското работење

<b>-Пресметка на плати</b>
-Пријавување и одјавување на вработени
-Известување за плати кај надлежните власти
-Подготовка и издавање на исплатни листи

РСМ Македонија е единствениот партнер на ADP Streamline во Македонија. ADP е најголемата компанија во светот од областа на пресметка на плати и менаџмент на човечки капитал.

<b>-Даноци и царини</b>
-Пресметка на даночни обврски
-Oптимизација на даночни плаќања за правни и физички лица
-Царини
-Утврдување на трансферни цени според ОЕЦД правила

<b>-Контролинг</b>
-Планирање и оценка на годишни финансиски резултати
-Буџетирање
-Периодични оценки

<b>-Финансии</b>
-Можности за прибирање на средства
-Подготовка на документација
-Посредување со банки
-Издавање на акции
-Управување со парични средства - cash flow

<b>-Консалтинг</b>
-Управување со ризици
-Воспоставување и организација на финансиско-сметководствен сектор
-Воспоставување на процедури во работењето
-Оптимизација на трошоци
-Осигурување
-Посредување во избор на човечки ресурси во финансиската област
-Воспоставување и унапредување на компаниските ИТ системи и софтвер
-Планирање на деловен развој
-Подготовка на проекти
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи