РСМ Македонија

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Даме Груев 8/5
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7499 км
  • Локација: Дом на воени инвалиди, 5-ти кат

  • Телефон 2: 02 3233302
  • Факс: 02 3216186
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1450085534_75.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Основна дејност на Друштвото за ревизија РСМ Македонија ДООЕЛ Скопје е ревизија на:

•финансиски извештаи на средни и големи друштва
•јавни претпријатија
•приватни компании од различни индустрии
•друштва кои составуваат консолидирани биланси
•осигурителни компании
•невладини и непрофитни организации

Исто така РСМ Македонија нуди и посебни договорни ревизорски услуги, извештаи на усогласеност, ревизија и контрола на финансиски извештаи на ТД, како и на донаторски проекти.

Друштвото работи според Меѓународните стандарди за ревизија (МСР/ISA) објавени од страна на Одборот за меѓународни стандарди за ревизија и уверување (ОМСРУ / IAASB) во склоп на Меѓународната федерација на сметководители (МФС / IFAC). Повеќегодишно искуство со ревизија на проекти и програми финансирани од страна на домашни и странски донатори, а во согласност со меѓународниот стандард за поврзани услуги МСПУ 4400 (ISRS 4400).
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи