Риго Ретекс

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Енгелсова 17
  • Место: Штип
  • Оддалеченст: ≈7567 км
  • Локација: после Стадионот

  • Телефон 2: 070 387630
  • Факс: 032 385285
  • Работно време: Пон - Пет од 07:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1465459373_0.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Риго Ретекс е овластен застапник за Јуки шивачки машини и резервни делови, како и на останатите брендови: Union Special, Maier, Durkop, системи за кроење -Unikat, Teseo..

Продажба на сите видови:
• Индустриски машини за шиење
• Автомати
• Опрема за пеглање, фиксирање
• Машински игли
• Оргинални резервни делови, софтвер
• Системи за кроење Unicat, Teseo
• Машини за везење
• Конци
• Игли
• Сублимација и пресликувачи
• Ласерски системи
• Останата опрема за текстилната и кожарската индустрија

Риго Ретекс покрај на македонскиот пазар, има остварено добри бизнис релации и на пазарите од бившите ЈУ-републики. Нашиот рејтинг постојано се зголемува, бидејќи основното мото на фирмата е да обезбедиме квалитетна услуга.

На нашите клиенти се обидуваме во секое време да им обезбедиме квалитет, техничка експертиза и да ги задоволиме сите нивни барања. Тие мора да бидат задоволни. На сите со кои соработуваме, се обидуваме да им го пренесеме нашето искуство, што го стекнавме со текот на годините.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи