Потенцијал-В Центар за самоактуализација


  • Адреса: Благоја Страчков 6/4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7499 км

  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 18:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1695204152_84.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Центар за самоактуелизација “ПОТЕНЦИЈАЛ-В” ДООЕЛ Скопје
Центар за самоактуелизација “ПОТЕНЦИЈАЛ-В” ДООЕЛ Скопје е психолошки центар насочен кон личен раст и развој на личноста и нејзино помагање во тежнеењето кон актуализирање на потенцијалите.

Инспирирани од работата на плејада врвни психолози како Курт Голдштајн, Карл Густав Јунг, Абрахам Маслов, Карл Роџерс,Томас Гордон... ние ја препознаваме самоактуaлизацијата како клучен мотив во човечкиот развој. Ние веруваме во способноста на човекот за развој и актуализирање на потенцијалите!

Дејности:
•психотерапија
•психолози и психолошки советувалишта
•психодијагностика
•автоген тренинг
•асертивен тренинг
•корпоративен коучинг
•тренинг за енергетско лидерство

Психотерапевтски правци кои ги користиме:
•системска и семејна психотерапија,
•емотивно фокусирана терапија насочена на партнерски релации,
•когнитив бихејвиор советување и
•интегративна психотерапија.

Психодијагностика
•проценка на интелектуалните капацитети со психолошки тестови (психолошки наод)
•проценка на структурата на личност со психолошки тестови (психолошки наод)

Психотерапевтски тренинзи и коучинг програми кои ги работиме:
•Автоген тренинг без автосугестија – основно и напредно ниво
•Асертивен тренинг
•Емоционална интелигенција
•Енергетско Лидерство – коучинг корпоративна програма
•Отвори го својот потенцијал - Законот на Битието
•Вештини во родителство

Центарот "ПОТЕНЦИЈАЛ-В" е место каде може да работите на својот раст и развој , да ги препознаете и надминете препреките и се насочите кон актуализирање на потенцијалите.
Искусете ја убавината на себезапознавањето!

Центарот за самоактуализација ПОТЕНЦИЈАЛ-В го води м-р Варвара Стојановска Чукиќ, лиценциран психолог, психотерапевт, корпоративен коуч,тренер со повеќегодишно искуство во областа на психологијата, како втора професија.
Првично има работено како дипломиран економист во областа на финансиите.

Меил адреса varvara.cukic@yahoo.com
моб.++ 389 75 448 661
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи