Поинт Дизајн

Јавен превозДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Црвена Вода 8/5
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7498 км
  • Локација: спорти Универзална сала

  • Телефон 2: 075 461438
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/8205de9ef6ffce294c6462aa4755a146.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Поинт Дизајн ДООЕЛ Скопје е лиценцирана приватна компанија која се занимава со проектирање, инженеринг, консалтинг, надзор и ревизија на проектна документација.

Поинт Дизајн нуди професионални услуги од формирање на идеја, изработка на проектна документација во сите фази, изведба и надзор на изведбата на сите градежни активности.

Како стручен тим од инжинери архитекти и градежни инжињери, квалитетот на работата на Поинт Дизајн се базира на неколку клучни начела и тоа:
• стручност и професионалност;
• почит спрема потребите на инвеститорот;
• квалитетна комуникација и консултација;
• унапредена тимска работа и усовршена координација на тимот;
• исполнување и запазување на договорените работни рокови;
• владеење на актуелните законски и подзаконски регулативи и нивна имплементација во практичната работа;
• примена на најсовремени проектантски и изведбени методи како и модерен архитектонски израз во дизајнерскиот пристап.

Поинт Дизајн ДООЕЛ Скопје е лиценцирана приватна компанија основана во 2008 година, која поседува ЛИЦЕНЦА А И Б за проектирање. За своето кратко опстојување, Поинт Дизајн има создадено референтна листа на проектирани објекти, изведени објекти, надзор на изведба на објекти и ревидирани проектни документации, од кои секој проект е со различен обем и комплексност. Поинт Дизајн има изведено и вршено надзор на бројни објекти од станбената архитектура, но и од деловно-комерцијалната архитеткура.

Со широкиот спектар на работа со различен тип објекти, Поинт Дизајн претставува една од најпрестижните архитектонски компании што се потврдува со задоволната клиентела со која Поинт Дизајн соработува.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи