Новоградба

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Босна и Херцеговина 5
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈1046 км
  • Локација: Скопје Север

  • Телефон 2: 02 2627633
  • Факс: 02 2627836
  • Работно време: Пон - Пет од 07:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1482758691_76.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Д.Г. НОВОГРАДБА e реномирана градежна компанија која врши изградба на станови, деловни и индивидуални објекти, индустриски погони и други градби.

Во самата изградба користиме квалитетни материјали од реномирани фирми како од државата така и од странство.
Нашите докажани способности и искуства во многу полиња, ги користиме за да го оствариме врвниот квалитет со кој нашите клиенти ќе бидат задоволни, градејќи цврсти врски.

-Д.Г.Новоградаба ја заврши изградбата на станбен објект во населба Аеродром (Раде Кончар). Објекот е со два влеза со 73 стана, гаражи и паркинг места. Становите се со квадратура од 48 до 83 м2.

-Д.Г.Новоградаба е во тек на изградба станбена зграда за семејно домување П + 10 Гази Баба (кај Мерцедес). Објекот се состои од 110 стана, гаражи и паркинг места. Становите се со квадратура од 48 до 83


Портфолио Локации:
Ченто
Ѓорче Петров
Хром
Скопје Север
Дебар Маало
Ново Лисиче
Гевгелија

Услуги и карактеристики:

Д.Г.Новоградба како реномирана градежна компанија врши изградба на станови, деловни и индивидуални објекти, индустриски погони и сл. Во самата изградба користиме квалитетни материјали од реномирани фирми како од државата така и од странство.

Квалитетен, сигурен, асеизмички, армирано-бетонски конструктивен систем. Минимална марка на бетон МБ 30 и над МБ 40, приготвен во сопствената бетонара.
Темелна плоча од 95 см. Термичка демит фасада со 8см графитен стиропор(25 кг/м3) блок тула 20 см, коефициент на топлопроводливост Umax<0,4, според најновите прописи за енергетски ефикасни објекти. Завршниот слој на фасадата- водонепропусен пластичлен малтер-абрип, со современ естетски третман.
Преградните ѕидови помеѓу становите е со преградини ѕидови блок тула 12 см, двострано малтерисани, глетовани и боено бело со дисперзни бои.

Фасадна столарија - петкоморен ПВЦ профил со три дихтунга и термопан со четириoзонско стакло.

Влезови - видео надзор во и надвор од објектот, електричен пристап за влез со шифра и картичка, видеофонија, просторија за домар, противпожарен систем, четири електрични хидраулични лифтови со иноксни и автоматски лизгачки врати од 640 кг за 8 лица.

Влезен хол - мермер или гранит, хоризонтални и вертикални коминикации комплетно третирани со керамика.

Ходниците се осветлени со природна светлина и автоматско скалишно светло на сензор.

Блиндор сигурносни влезни стански врати, собни врати медијапан.

Паркет - парена бука.

Керамика, санитарија и чешми со сертификати и гаранција, со модерен и современ дизајн.

Инсталација за локална и за кабловска телевизија.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи