Манолеви

ПаркингЈавен превозWi-Fi ЗонаКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДомашна посета

  • Адреса: Радишанска 25-А/1 лок.123
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7496 км
  • Локација: Радишани-Мал ТЦ

  • Телефон 2: 02 2610610
  • Факс: 02 2610610
  • Работно време: Пон - Пет од 07:30 до 19:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1435144415_14.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
Носител на дејноста е д-р. Елена Манолева-Николовска, специјалист педијатар, Магистар по Педијатрија од областа на правилниот раст, развој и исхранетост во раната детска популација, наследник на педијатриската дејност и втемелувач на дијагностичките новитети во педијатријата.

Ординацијата по педијатрија која работи од основањето на Манолеви е фокусирана и посветена во правилнот раст и развоја на децата, посебно на новороденчињата, превентива на болестите кај новороденчиња и нивно рано откривање. Пратењето на новите дијагностички и терапевтски новитети, како и нивна примена ја издвојуваат на посебно место Педијатријата во Манолеви. Грижата за преку 900 матични деца на возраст до 14 години го потврдува фактот за посветеност кон детската популација.

Во продолжение се наведени побитните дејности: прегледи и водење на новороденчиња со вакцинации.
• Превентивни прегледи и третман на деца со зголемен ризик за рахитис.
• Превентивни прегледи кај деца со зголемен ризик за обезитас и дијабетес.
• Консултации за правилна исхрана кај деца во пред школска и школска возраст.
• Превентивни прегледи за деформитети кај деца во пред школска и школска возраст.
• Дијагностика и третман на деца со хроничен опструктивен бронхитис.
• Дијагностика и третман на деца со хронични горно респираторни инфекции(ангина, ларингитис, ринитис).
• Инхалации
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи