Логос Плус

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизираноДопуштено за деца

  • Адреса: Аминта III (Ленинова) 75
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7499 км
  • Локација: Веднаш до Холандска Амбасада

  • Телефон 2: 02 3225502
  • Факс: 02 3225502
  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 22:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/26a06352082f234dd1e554ba9e161f41.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
ЛОГОС ПЛУС е училиште за странски јазици и компјутери, како и институција која е посветена на промовирање на странските јазици и на Офис автоматизација. ЛОГОС ПЛУС е исто така институција посветена и на квалитетно извршување на преводи и секаков вид на текст од англиски, германски, италијански на македонски и обратно.

Јазични Курсеви:
• АНГЛИСКИ ЈАЗИК (А1, А2,Б1, Б2, Ц1, Ц2; ФЦЕ, ЦПЕ, ТОЕФЛ, ИЕЛТС, ПЕТ...)
• КУРСЕВИ ЗА ДЕЦА ОД 5 ДО 7 ГОДИНИ
• КУРСЕВИ ЗА УЧЕНИЦИ – СЕНИОРИ
• КУРСЕВИ ЗА СРЕДНОШКОЛЦИ
• РЕДОВНИ И ИНТЕНЗИВНИ КУРСЕВИ ЗА ВОЗРАСНИ
• СПЕЦИЈАЛИЗИРАНИ КУРСЕВИ ЗА ВОЗРАСНИ
• ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК
• ФРАНЦУСКИ ЈАЗИК
• ШПАНСКИ ЈАЗИК
• ИТАЛИЈАНСКИ ЈАЗИК
• АЛБАНСКИ ЈАЗИК
• ГРЧКИ ЈАЗИК
• РУСКИ ЈАЗИК
• МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ЗА СТРАНЦИ

Други услуги:
• CAMBRIDGE ENGLISH PREPARATION CENTRE
• ЕЦДЛ - СЕРТИФИКАТ ЗА КОМЈУТЕРСКИ ВЕШТИНИ ЗА ЦЕЛ ЖИВОТ(ПОДГОТОВКА И ПОЛАГАЊЕ НА ИСПИТОТ)
• ИНДИВИДУАЛНИ ЧАСОВИ ЗА ДЕЦА И ВОЗРАСНИ ЗА СТРАНСКИТЕ ЈАЗИЦИ И КОМПЈУТЕРСКИТЕ КУРСЕВИ
• ПОТВРДИ ЗА ПОЗНАВАЊЕ НА ЈАЗИКОТ
• ПРЕВОДИ (ОД ОВЛАСТЕНИ СУДСКИ ПРЕВЕДУВАЧИ ЗА ЈАЗИЦИ, ПИСМЕН, СИМУЛТАН, КОНСЕКУТИВЕН)
• КОМПЈУТЕРСКИ КУРСЕВИ ЗА ДЕЦА
• КОМПЈУТЕРСКИ КУРСЕВИ ЗА ВОЗРАСНИ
• ПОТВРДИ ЗА КОМПЈУТЕРСКИ КУРСЕВИ

Сите наши јазични курсеви се осмислени на тој начин што ги задоволуваат потребите на нашите ученици, без разлика дали им е потребно познавање на странски јазик за работа, патување, за полагање на сертификати за познавање на странски јазик или едноставно за здоволство.
Сите наши компјутерски курсеви се наменети за успешно канцелариско работење со компјутерите и основните компјутерски програми.
ЛОГОС ПЛУС врши и квалитетни преводи од секаков вид и област, односно стручни преводи, по потреба заверени од нашите вработени судски преведувачи.

ЛОГОС ПЛУС, училиштето за странски јазици и компјутери е основано во април, 2006 година. Нашата цел е преку создавање на нова претстава да воспоставиме професионален, но истовремено пријателски однос со нашите клиенти, кои се во центарот на сите наши активности и да ги задоволиме нивните потреби. Училишта во Скопје (071211876), Битола (070691-373) и Ресен (071/211876).

ЛОГОС ПЛУС - КЛУЧ ЗА ВАШАТА УСПЕШНА ИДНИНА!
повеќе
50%заштеда
Цена со ДДВ:8.000 ден.4.000 ден.

Почетен интензивен курс по германск ...

50%заштеда
Цена со ДДВ:8.000 ден.4.000 ден.

Подготвителни часови по англиски ја ...


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи