Каранфиловски проценка

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Бојмија 8/46
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7501 км
Дејности:

проценители


  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1550741475_67.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Каранфиловски проценка
Каранфиловски проценка нуди брзи, ефикасни, реални проценки согласно важечките методологии за проценка по области.Истите ги врши независно, непристрасно без влијание од страните инволвирани.

Компанијата врши проценка на:
• Станбени куќи
• Станбени згради
• Деловно згради
• Деловни простории
• Административни згради
• Викендици
• Градежно и земјоделско земјиште

• ТРАНСПОРТНИ СРЕДСТВА
- Патнички моторни возила
- Товарни моторни возила
- Автобуси
- Трактори
- Моторцикли
- Работни возила
- Приклучни возила

• ПОДВИЖЕН ИМОТ
Проценка на пазарната вредност на имотот се врши како основ на:
- Пренос на правото за сопственост (купопродажба)
- Определување на вредност на капитал во случаи во кои доаѓа до промена на вредноста и структурата на капиталот
- Стечајна постапка и ликвидација
- Финансирање и подигање на хипотекарен кредит
- Пребивање на побарувања
- Постапка за експропријација
- Инвеститорски консалтинг

Овластен проценувач успешно соработува со банки, финансиски друштва, компании, извршители, адвокати, нотари итн.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи