Јога Центар Тафталиџе


  • Адреса: Бањалучка 8-а
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7496 км

  • Телефон 2: 02 3064338
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 23:00
  • Пауза: Пон - Пет од 13:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1553867789_08.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Вашиот имунитет се зголемува и ставот кон болеста се менува ако сфатите и доживеете дека можете сами да си го подобрите здравјето.

Јогата стана популарна на Запад затоа што се покажа (и преку научни истражувања) дека го подобрува телесното и психичкото здравје и води кон духовна благосостојба на современиот, динамичен човек.

Менталните техники ги намалуваат последиците од живеењето под стрес, техниките на дишење носат повеќе енергија, а телесните вежби го одржуваат телото во добра форма.
Важно е да сфатиме дека терапевтските програми за различни заболувања се комбинација на телесни, ментални и техники на дишење и на прочистување бидејќи човекот е единство на тело, ум, душа и енергија кои се меѓусебно поврзани. Болеста, како и оздравувањето, се манифестира на сите нивоа. Коренот, причината на болеста лежи длабоко во нашата душа и исцелувањето започнува од тука.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи