Инденна Кранови и кранска техника


  • Адреса: Никола Тесла 2-1/1
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈1048 км
  • Локација: Карпош 1

  • Телефон 2: 070 229471
  • Факс: xxx 3066640
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1487254930_86.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

ИНДЕННА КРАНОВИ И КРАНСКА ТЕХНИКА е компанија која нуди специјализирани решенија за секоја ситуација, прилагодени проектно и технички за конкретната намена, според вашите потреби. Производи со потврден Европски квалитет (madeinEU), монтирани од екипи кои што редовно се едуцираат, пред се, во центрите на Indenna Dvigala Slovenia и SWF Krantechnik Germany.

Производи:
• Портални кранови
• Едногредни мостни кранови
• Двогредни мостни кранови
• Едношинска кранска дигалка (Монореј)
• Конзолни дигалки - ѕидни и столбни
• Дигалки од лесна конструкција
• Крански стази
• Комплетен кран кит
• Системи за електрично напојување на дигалки и др.машини
• Рашни дигалки
• Далечинско управување
• Механизми за подигање на терет:
• Фаќачи за товар
• Куки
• Електро и Перманентни Магнети
• Пнеуматски Држачи
• Крански ваги

Услуги:
• Проектирање на решенија за кранови
• Монтажа на нова опрема за кранови
• Реконструкција и модернизација на постојни кранови
• Сервис и одржување на кранови и дигалки

ИНДЕННА КРАНОВИ И КРАНСКА ТЕХНИКА е компанија на пазарот основана во 2008г. која се занимава со проектирање, продажба и монтажа на сите видови индустриски кранови. Ние сме една од ретките компании која нуди високо професионални решенија за кранска опрема. Компанијата нуди високо квалитетни кранови. Произведени во Германската фирма од SWF Krantechnik GmbH, која е една од најголемите светски проиведувачи на кранска техника. Големите вложувања во развојот на новата генерација на дигалки тип Nova ја доведоа компанијата SWF меѓу најголемите светски произведувачи на компоненти.

НИЕ ГИ ПОДИГАМЕ ВАШИТЕ ТОВАРИ!
Вие и ИНДЕННА – успешна приказна!
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи