Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Охрид
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Хотели
 • Ресторани
 • Апартмани и приватни соби - изнајмување
 • Плажи
 • Ресторани - национални
 • Кафе-Барови И Кафе-Клубови
 • Спа Центри
 • Конференциски Капацитети И Услуги
 • Одморалишта
 • Сауни
 • Ресторани За Свадби
 • Тениски Игралишта
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Хотели во Охрид

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШ

Спонзорирани резултати кои одговараат на вашето пребарување

ПаркингДостапен интернетРаботиме нон-стопКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДопуштено за децаБазен

Вила Дионис


 • Адреса: нас.Лагадин
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1121 км
 • Работно време: Пон - Нед од 00:00 до 00:00

Вила Дионис се наоѓа во елитната туристичка населба Лагадин, на 7км од Охрид.

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1530102570_7.png?t=true&w=300&h=300

Аквалина


 • Адреса: нас.Св.Стефан
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1118 км

Дејности:

хотели, плажи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Амбасадор


 • Адреса: Дејан Војвода 9
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1107 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Аура


 • Адреса: нас.Св.Стефан б.б.
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1118 км

Дејности:

хотели

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Белведере


 • Адреса: нас.Св.Стефан б.б.
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1117 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вила Бисера


 • Адреса: нас.Лагадин
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1120 км

Дејности:

хотели, мотели

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вила Варош


 • Адреса: Боро Шаин 15-а
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вила Де Лаго


 • Адреса: Цар Самоил 16
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1114 км
 • Работно време: Пон - Нед од 00:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вила Котлар


 • Адреса: Бистрица 21
 • Место: Охрид

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вила Мал Свети Климент


 • Адреса: Методија Патчев 8
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1114 км
 • Работно време: Пон - Нед од 08:00 до 23:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вила Св.Софија


 • Адреса: Коста Абраш 64
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1113 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Вила Табана


 • Адреса: Цар Самоил 11
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1114 км
 • Работно време: Пон - Сре , Чет , Нед од 09:00 до 00:00 • Пет - Саб од 10:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Гарден


 • Адреса: Кеј Македонија (Кеј Маршал Тито) 114
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1115 км

Дејности:

хотели

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Гранит хотел


 • Адреса: нас.Св.Стефан б.б.
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1118 км

Дејности:

хотели, плажи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Далјан


 • Адреса: нас.Далјан б.б., п.фах 170
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1112 км

Дејности:

хотели

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Два бисера


 • Адреса: нас.Лагадин
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1121 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Десарет


 • Адреса: с.Пештани
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1124 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Димитрије


 • Адреса: с.Горенци
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1104 км

Дејности:

хотели

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Дипломат плус


 • Адреса: Партизанска Д-14
 • Место: Охрид

Дејности:

хотели

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Инекс Горица


 • Адреса: Наум Охридски 5/7
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1116 км
 • Работно време: Пон - Нед од 00:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Интернационал


 • Адреса: бул.Туристичка б.б.
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈1115 км

Дејности:

хотели

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Веќе е дојдено време да ја отвориме дискусијата за потребата од дополнителна работна сила на пазарот на труд, порача вицепремиерот за економски прашања, ...
сите 41 | | | веќе видена

Блок 1 на РЕК Битола од вчера попладне е повторно ставен во функција. Постројката беше синхронизирана со македонскиот електроенергетски систем во 17:43 часот и ...
сите 141 | | | веќе видена

Просечната плата без даноци и придонеси во Црна Гора во декември, според податоците на Управата за статистика (МОНСТАТ), изнесувала 727 евра. Тамошната плата ...
сите 32 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Халкбанк ги известува своите ценети клиенти пензионери кои користат картичка, парите ќе им бидат на сметка на 30.01.2023 и истите ќе ...
сите 28 | | | веќе видена

„Среде криза, Владата успеа да ги покачи минималната плата и пензиите“, рече заменик-министерот за финансии Филип Николоски , во гостувањето во „Детектор“. -Се ...
сите 26 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи