Хидро-тек

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Воден (Краварски пат) 10
  • Место: Битола
  • Оддалеченст: ≈7558 км
  • Локација: краварски пат

  • Факс: 047 235933
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 08:00 до 13:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1555071745_17.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Во рамките на нашиот асортиман, единствено во РМ ние ги изработуваме хидрауличните црева од програмата на INTERLOCK, кои се користат во тешки услови за работа во рудници, каменоломи и сл., каде се потребни црева кои издржуваат екстремно високи притисоци и висока отпорност на абразија.

Хидраулични црева, оплетени со една, две, четири и шест жици, изработени комплет со спојки, со димензии од 3/16" па до 3"

Црева и челични цевки за хидраулични сопирачки во автомобилската индустрија (комплетна програма)

Наменски црева за во индустријата, во различни димензии во согласност со стандардите за нивна примена:
- за пренос на вода
- за пренос на пареа
- за пренос на компримиран воздух
- за пренос на масло
- за пренос на гориво
- за прехрамбена индустрија
- за пренос на хемикалии
- црева со висока отпорност на абразија

Покрај изработката на црева по нарачка, исто така се занимаваме и со дистрибуирање на репроматеријали на неколку претпријатија кои се занимаваат со сродна дејност. За сите хидраулични компоненти како што се црева и спојки, пумпи, филтри, автомобилски кочници, хидростатички мотори, резервоари за масло, јавете ни се. Готовите производи ги атестираме на тест машина за испитување на работниот притисок, со што дополнително го гарантираме квалитетот и сигурноста на изработените црева.

Комплетна програма на О-прстени, манжетни и сетови манжетни за хидраулика во сите димензии, со комплетна услуга за репарирање на цилиндри
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи