Глоса-Стручни и судски преводи по германски, англиски и сите други европски јазици

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизираноДопуштено за деца

  • Адреса: Ѓорче Петров 34
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7494 км

  • Телефон 2: 071 623172
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1601972730_47.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Интерактивно Јазично Студио кое организира курсеви, индивидуални часови и судски преводи за сите јазици.

Јазично Студио Глоса ви нуди:
• Курсеви за деца, тинејџери, возрасни, интензивни курсеви, индивидуални часови според потребите на слушателите;
• Подготовка за TOEFL и IELTS.
• Квалитетна и современа настава која нуди индивидуален пристап во учењето, при што на сите слушатели им е подеднакво овозможено да комуницираат на јазикот што го изучуваат;
• Најсовремени услови за работа и користење на аудио-визуелни средства во наставата;
• Пријатен амбиент за работа;
• Беспрекорна услуга;
• Курсеви според потребите на слушателите;
• Подготовка за меѓународни испити;
• Уверение(Диплома) за посетување и успешно завршување на курсот
• Семеен попуст
• Курсеви по македонски јазик за странци
• Судски преводи и многу други поволности.

Студио Глоса организира курсеви за следните јазици:
- англиски
- германски
- француски
- италијански
- шпански
- македонски за странци

Останати услуги
• Издавање потврди за познавање на одреден странски јазик.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи