Флуид проект

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Србија 9
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7502 км
  • Локација: 100 метри од Мотоцентар

  • Телефон 2: 02 3212767
  • Факс: 02 3212767
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1433764280_4.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
Атлас филтрите се италијански сертифициран производ за филтрирање на вода.

Филтрирањето на водата претставува процес на прочистување на водата од нерастворливите супстанци. Нерастворливи супстанци кои се среќаваат во водата се песок, глина, варовник, талог, нерастворени соли, микроорганизми од животинско и растително потекло, органски остаток и сл. Тие во водата се содржат во различни количини и во голем број случаи се видливи и со голо око. За разлика од нив, растворливите супстанци кои што ги има во водата: карбонати, бикарбонати, хлориди, нитрати, сулфати и др, со водата формираат хомогена смеса и се отсрануваат само со (хемиски третман).


Атлас фитрите, на македонскиот пазар ги донесува Флуид Проект и во 15 годишната соработка досега, можеме со целосна одговорност да го потврдиме квалитетот и задоволството на клиентите.


Пиколо претставува физичко-хемиски филтер за вода. Се состои од куќиште кое се монтира на самата чешма, а во себе содржи патрон со активен јаглен низ кој поминува водата од вашата чешма. Со овој филтер, во секое време можете да си наполните свежа и прочистена вода, со одличен вкус и тоа дирекно од вашата чешма.


хлор и хлориди во водата (преку 95%)
пестициди - 70%трихалометани - 80%
органски соединенија - 70%
индустриски растворувачи - 70%

Физичко филтрирање на:
честички до 2 µ - преку 90%
честички до 3 µ - 100%
повеќе
30%заштеда
Цена со ДДВ:200 ден.140 ден.

Флу Ал - Средство против алги

30%заштеда
Цена со ДДВ:200 ден.140 ден.

Флу pH минус

22%заштеда
Цена со ДДВ:180 ден.140 ден.

Мултифунционални хлорни таблети

Цена со ДДВ:400.600 ден.

Џакузи када Spa Ronda

Цена со ДДВ:1.980 ден.

ФИЛТЕР ПИКОЛО-БЕЛА БОЈА

Цена со ДДВ:33.825 ден.

Јонски омекнувач на вода

Цена со ДДВ:2.200 ден.

Филтер пиколо


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи