Флуид проект

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Србија 9
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7502 км
  • Локација: 100 метри од Мотоцентар

  • Телефон 2: 02 3212767
  • Факс: 02 3212767
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1433764280_4.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

ФЛУИД ПРОЕКТ е компанија која нуди комплетни услуги од областа на третман на води и еколошки технологии.

Во нашето работење е вплотено целокупното искуство и знаење на нашиот тим стекнати при изградбата на различни типови на објекти за третирање на вода.


Со нашиот стручен кадар и опремата со која располагаме подготвени сме да излеземе во пресрет на секаков тип на задачи и предизвици поставени пред нас од страна на клиентите.


Квалитетот на извршените работи и запазувањето на договорените рокови се врвни приоритети во нашето работење.


ФЛУИД ПРОЕКТ проектира и изведува:

ПОСТРОЈКИ ЗА ВОДА ЗА ФАРМАЦЕВСКИ И ЗДРАВСТВЕНИ УСТАНОВИ

Постројки за призводство на ултра-пречистена вода HPW (High Purified Water) и пречистена PW (Purified water), проектирани и изведени по GMP (Good Manufacturing Practice) стандарди, за фармацевски и здравствени установи
Постројки за производство на вода за центри за дилјализа изработени по (Good Manufacturing Practice) стандарди
Мали постројки (реверзни осмози) за лабараториски услови


ПОСТРОЈКИ ЗА ТРЕТМАН НА ОТПАДНА ВОДА

- Постројки за третман на комунална отпадна вода од станбени објекти, куќи, населби и села
- Постројки за третман на отпадна вода од комерцијални објекти: хотели, мотели, ресторани и мензи
- Постројки за третман на индустриски отпадни води од: рафинерии, млекари, месни и текстилни индустрии


ПОСТРОЈКИ ЗА ТРЕТМАН НА ВОДА ЗА ДОМАШНА УПОТРЕБА

- Постројки за омекнување (декарбонизација) на вода
- Постројки за деферизација (отстранување на железо) на вода
- Постројки за деманганизација (отсранување на манган) на вода
- Постројки за денитрификација (отсранување на амониак) на вода
- Постројки за деминерализација (отсранување на минерали) на вода
- Постројки за УВ стерилизација (отсранување на бактерии) на вода.
повеќе
Цена со ДДВ:160 ден.

Алгицид

Цена со ДДВ:140 ден.

pH Минус

Цена со ДДВ:2.030 ден.

Црево за подочистачка


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи