Есаром-Мак


  • Адреса: Орце Николов 143-1/1
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7498 км
  • Локација: Дебар маало, Спроти СИЗ за становање

  • Телефон 2: 02 3232191
  • Факс: 02 3113986
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1553758744_63.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Есаром – Мак ДОО Скопје е компанија основана во 1991год. Основна дејност на компанијата е увоз и извоз на стоки и давање услуги во делот на прехранбената индустрија. Компанијата постепено се развива со текот на годините и го зголемува бројот на држави во кои работи.

Есаром – Мак успешно ги застапува следните компании:

-Бакалдрин (Backaldrin) – Австрија www.backaldrin.com
-Есаром (Esarom) – Австрија www.esarom.com
-Експертаром (Expertarom) – Романија www.expertarom.com
-Велвет Трејд (Velvet Trade) – Босна и Херцеговина www.velvet-trade.com


<b>Бакалдрин</b> е компанија која во својата програма има преку 400 производи за пекарска и слаткарска индустрија (адитиви, премикси и готови смеси, кисели теста, слаткарски производи, филови итн.). Есаром – Mак е ексклузивен застапник на Бакалдрин на териториите на Македонија, Косово, Албанија и Црна Гора.

Секој од нашите производи има долга развојна приказна зад себе. Најпрво истражуваме, споредуваме и експериментираме со различни рецепти. Во дијалог со нашите клиенти ги комбинираме класичните состојки со новите нутриционистички трендови или развиваме сосема нови идеи. Само кога сме целосно задоволни со резултатот, новиот производ станува дел од нашиот асортиман.

Пекарот најдобро знае што сакаат неговите клиенти. Со нашата палета од над 400 производи, го нудиме вистинскиот производ за сечиј вкус.

<b>Есаром</b> е компанија основана во 1946 год. која не само што е традиционална компанија и компанија со богато искуство, туку и ширум светот е водечки снабдувач со суровини на компаниите од прехранбената индустрија и индустријата за пијалаци. Во Есаром има производи за сечиј вкус, а во својата програма вклучува ароми, бази, емулзии, екстракти, дестилати, концентрати, бои и адитиви. Исто така, застапени се и специјални производи како: органски, вегетаријански, без глутен или лактоза, халал или кошер.

Еден добар производ се базира на состојки од највисок квалитет. Затоа Есаром посветува големо внимание на суровините - од каде доаѓаат и како се обработуваат.

<b>Велвет Трејд</b> е семејна компанија основана 1996 год. во Сараево. Во својата програма има голем избор на овошни полнења и кремови кои ги задоволуваат и нај пребирливите вкусови, а соодветни се за употреба и во пекарска и во слаткарска индустрија. Покрај овие, програмата на Велвет Трејд изобилува со суровини за слаткарство и пекарство, како и овошни пасти и стабилизатор (база) за сладолед.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи