Дигиком

Достапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Симеон Кавракиров 16/4
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7501 км
  • Локација: Мичурин до Нова Железничка - Аеродром

  • Телефон 2: 070 337989
  • Факс: 02 2401010
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1600867645_38.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Дигиком е единствената компанија која го надградува "Вашиот стар и слаб" компјутер, со можност за целосна замена за нов користејќи го "старо за ново" принципот.

Сервисираме компјутерска опрема на многу високо професионално ниво, со висок процент на успех. Дигиком нуди комплетни компјутерски мрежи и дополнителна опрема од проектирање, продажба, монтажа и одржување.

Производи, oпрема и додатоци:
• Компјутери
• Преносни компјутери
• Таблет компјутери
• Монитори
• Мемориски картички и читачи
• Мултифункционални печатачи и скенери
• Фото апарати и камери
• Софтвер
• Модеми, рутери и прекинувачи
• UPS, батерии и полначи
• Матични плочи и Процесори
• RAM Меморија
• Екстерни дискови и Хард дискови
• Графички картички
• Куќишта и Напојувања
• Кулери, Кабли и адаптери
• Глувчиња, Тастатури и Веб камери
• Мултимедија
• Оптички уреди и Медии

-Дигиком компјутери има експертски тим што може да сервисира секаков тип на копјутерски системи независно од датата на производство.
-Дигиком компјутери има сооработници за сервис на печатачи, скенери, монитори и други периферни уреди.
-Дигиком компјутери секогаш има резервни делови за постари типови на компјутери, што гарантира успешен сервис на секаков тип на компјутери.
-Дигиком компјутери сервисот работи од Понеделник до Петок од 09:00 до 17:00ч и Сабота од 09:00 до 14:00ч. Стандарден сервисен период е 3 дена а при претходна најава и договор овој период може да биде 1 ден.

Компјутерски инженеринг, услуги и трговија со помош на "клуч на рака" систем е слоганот на нашиот бизнис: "Дигиком - Твојот Целосно компјутерски извор!"
Дигиком е вашиот комплетен компјутерски извор со повеќе од 22 години на квалитени услуги!
повеќе
Цена со ДДВ:Побарај цена

Софтвер

Цена со ДДВ:Побарај цена

Напојувања

Цена со ДДВ:Побарај цена

Периферија

Цена со ДДВ:Побарај цена

Куќишта

Цена со ДДВ:Побарај цена

Дискови

Цена со ДДВ:Побарај цена

Лаптопи

Цена со ДДВ:Побарај цена

Монитори


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи