Делта шпед


  • Адреса: бул.Јане Сандански 110-4/3
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7503 км
  • Локација: Аеродром
Дејности:

шпедиции


  • Факс: 02 2400575
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1624874715_98.png?t=true&w=300&h=300


Делташпед е една од првите приватни шпедиции во Македонија. Единствената канцеларија е отворена во нас. Аеродром во 1992 година како друштво за меѓународна и внатрешна шпедиција.

Делташпед поседува лиценца за застапување и шпедитерско работење издадена од Царинска управа на Република Македонија.

Наша мисија е задоволување на потребите на клиентите и нивните очекувања преку нашите вработени лица кои се искусни, лиценцирани шпедитери и професионално обучени и координирани со цел потребите да бидат задоволени.

УСЛУГИ
Наша обврска е навремено, брзо и квалитетно завршување на царинските формалности со цел, нашите клиенти навремено да располагаат со сопствената стока. Нудиме комплетна услуга за Вас, преку:

-Увозно / Извозно царинење
-Царинење на привремено увезена стока
-Изготвување на транзитни документи
-Консалтинг за царинско работење
-Застапување на фирми пред царина

Контакт: deltasped@gmail.com
deltasped@deltasped.mk
022434925
Факс: 022400575

Директор: Сашо Србиновски
sasho@deltasped.mk
sasoskopje65@gmail.com
070227633

Референти по шпедиција:

Кети Србиновска
keti.srbinovska@deltasped.mk
ketisr@gmail.com
070398691

Данчо Ивановски
danco.ivanovski@deltasped.mk
danco.ivanovski@yahoo.com
070327449

Дарко Јосифовски
darko.josifovski@deltasped.mk
josifovski1983@gmail.com
070327419
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи