Д-р Илија Милески

Работиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиРаботиме со плави картони

  • Адреса: бул.Македонски Просветители 8 кат 1
  • Место: Охрид
  • Оддалеченст: ≈7513 км
  • Локација: судска зграда

  • Телефон 2: 071 218118
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 08:00 до 13:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/c3bf83d9e9fddc81abe15838a8020acc.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Тимот на ПЗУ “Д-р Илија Милески” ќе се погрижи Вашата посета на стоматолог да биде пријатна, безбедна и безболна, а воедно користејќи ги најновите материјали и апаратура, ќе Ви пружи висококвалитетен и врвен стоматолошки третман од сите области на стоматологијата.

• Општа стоматологија (пломбирање на заби со нанокомпозитни пломби, нанокомпозитни надоградби, терапија со биодентин, ласерска терапија на преосетливи заби и сите стоматолошки зафати на забите);
• Детска стоматологија (едукација на децата за добра орална хигиена, превентивно залевање на фисури и сите стоматолошки зафати на млечните заби);
• Ендодонција (рачна и машинска обработка на каналите од корените на забите со модерен ендодонтски инструментариум и примена на апаратура за прецизно лоцирање на врвот на коренот на забот, ласерска ендодонтска терапија);
• Пародонтологија и орална патологија (лекување на воспаление на непцата, ултразвучно чистење забен камен, полирање на забите, воздушно полирање, рачна и ласерска обработка на пародонтални џебови, ласерски третман на афти и херпетични улцери);
• Орална хирургија (вадење заби и заостанати забни корени, инцизии, ласерски третмани на периимплантитис и перикоронитис);
• Естетска стоматологија (естетски ламинати LUMINEERS, професионално белеење на заби со ZOOM Philips whitening system, ласерско белеење, материјали за домашно белеење, естетски нанокомпозитни пломби, забни циркони);
• Протетика (изработка на мобилни парцијални и тотални протези, изработка на целосно керамички, ZIRCONIA и метал-керамички коронки и мостови, компјутерски изработени со CAD-CAM технологија).

Консултирајте се со нас, за да направиме целосен стоматолошки план за третман на вашите заби. Прегледот и консултацијата се бесплатни!

Телефони за контакт:
• Д-р Илија Милески +389 71 218118
• Д-р Билјана Секулоска +389 70 805652
• Д-р Марија Милеска +389 71 305800
• Д-р Мартин Милески +389 70 331693
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи