БрејнАРК


 • Адреса: Њуделхиска 2-4/5
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7497 км


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1700220753_67.png?t=true&w=300&h=300


  BRAIN ARC – Скопје, е служба за ментално здравје, основана во 2021 година. Канцеларијата е дел од системот на BRAIN ARC, основан во Chur, Швајцарија, со ординации кои се дел од системот во Цирих и Тичино Швајцарија, и партнерски ординации во САД. За повеќе детали, погледнете ги веб страниците на установите од мрежата:

  -BrainARC Chur
  -BrainARC Ticino
  -Brainarc Zurich
  -BrainARC America

  Заедно со вас, ние специјално ќе ги промовираме предностите и ќе најдеме конкретни решенија за проблематичните области.

  Ние сме тим клиничари специјалисти (лекар, психолог, дефектолог и логопед) со искуство од 23 години во областа. Работиме со таканаречената дијагностика на функционалните биомаркери кои ги користиме за психотерапевтска пракса.

  Наша цел е да работиме со вас за да најдеме објаснувања за вашите потешкотии и предизвици. Ова овозможува разбирање на вашите стресови и несигурности во секојдневниот живот и помага да се најде соодветен начин за справување со биолошката предиспозиција и вашите стресови. Заедно со вас, ние специјално ќе ги промовираме предностите и ќе најдеме конкретни решенија за проблематичните области.
  повеќе
  Мапа

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи