Ауто-Хаус Заковски


  • Адреса: Герника 80
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7508 км
  • Локација: Собирниот центар се наоѓа во Индустриска зона на ул.Драчевска б.б., на влез на Драчево,стариот пат за с.Батинци

  • Телефон 2: 078 450394
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1448637750_37.png?t=true&w=300&h=300


ДТУ Ауто-Хаус Заковски Дооел поседува Дозвола од Министерството за животна средина и просторно планирање и е овластен Собирач на отпадни масла, и тоа отпадни моторни и трансмисиони масла (13 02) и отпадни хидраулични масла (13 01).

• Отпадни масла
• Опасен отпад
• Собирен центар за отпадни масла

Отпадните масла се едни од најопасните загадувачи на животната средина и истите треба да бидат складирни на соодветен начин и место.
Отпадните масла не смее да се истураат во почва, одводи или да се согоруваат.

Собирањето на отпадните масла го вршиме од поседувачи на отпадни масла од цела Македонија, врз основа на потпишан Договор за деловна соработка.
Доаѓаме на повик го собираме отпадното масло и за собраната количина издаваме заверен образец за евиденција на отпадни масла. Отпадните масла ги складирме во Собирен центар за отпадни масла кој се наоѓа на ул.Драчевска бб.

ДТУ Ауто-Хаус Заковски Дооел Скопје е спремно за соработка со сите Поседувачи на отпадни масла.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи