Атлантик


  • Адреса: Скупи 20-14-б
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7495 км


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1670855524_56.jpg?t=true&w=300&h=300


„Атлантик“ - Скопје е компанија која произведува тестенини под брендот Marcella Капацитетот на производство е околу 28.000кг. во една смена, што како што истакнуваат од компанијата, е најголемиот производствен капацитет за оваа категорија во Македонија. Овој македноски бренд кој произведува тестенини и презла по највисоки европски стандарди.

Брендот е присутен во околу 2000 продажни објекти во земјата, а компанијата произведува и приватни марки за најголемите дисконтери.

Нашите призводи се изработени се 100% домашно производство од висококвалитетно брашно и без дополнителни адитиви.

Тестенини во нашиот асортиман:
-Marcella rigatoni
-Marcella penne
-Marcella fusilli
-Marcella Lisci интегрална паста
-Marcella fusilli интегрална паста
-Marcella презла
-Marcella јуфки со јајца
-Marcella јуфки со пченкарно брашно
-Marcella penne

Конактирајте не на телефон +389 78 233 234 со локација на улица Скупи 20-14-б, Скопје.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи