Алпине-вуд

Паркинг

  • Адреса: с.Прељубиште
  • Место: Тетово
  • Оддалеченст: ≈7474 км

  • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 16:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1530168354_04.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Алпине-вуд e компанија која произведува споени дрвени панели од 18-65 милиметри во дебелина, од бука, даб, јавор, костен, цреша, јасен и други видови на дрво.

Во прилог на главниот производ - панелите, работилницата произведува и дрвени елементи за прозорци (рамки), за маси, за детски кревети, како и различни елементи во согласност со барањата на клиентот.

Алпине-вуд е основана во 2004 година и е во приватна сопственост. На работилницата, работат 25 работници, кои во процесот на обработка на дрво се користи модерна опрема и напредна технологија за обработка на дрво. Ние произведуваме повеќе од 3.000 м3 панели годишно, отприлика. 80% од нив се споени заеднички панели и околу 20% се ламинатни панели. Повеќе од 95% од производството се извезува на европскиот пазар.

Со оглед дека претпријатието има постигнато традиција во столарија, ние се грижиме за користење на дрвните ресурси и природата. Алпине-вуд се ангажирана за одржување на убавината и здравјето на животната средина во кој таа функционира, со примена на еколошки технологии. За масовно производство се користат дрва од шумите кои се постапува во согласност со еколошките и економските стандарди.

За повеќе информации комтактирајте не на телефонот 075 242222, ви стоиме на располагање.
повеќе
Цена со ДДВ:Побарај цена

Палети


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи