Алкалоид АД Скопје

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.Александар Македонски (Едвард Кардељ) 12
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7501 км
  • Локација: до Тиквеш/Пивара

  • Факс: 02 3104014
  • Работно време: Пон - Пет од 07:30 до 15:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/2212037ec3c94e84751c65979e578791.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

„Алкалоид“ AД Скопје е компанија која повеќе од осум и пол децении работи на производство на лекови, преработка на билни суровини и на производство на козметички и на хемиски производи.

„Алкалоид“ АД е акционерско друштво, во чии рамки работат два профитни центри: Фармација и Хемија, козметика и билкарство.

Има две подружници во земјава, 19 подружници и 2 претставништва во странство (во Србија, Црна Гора, Косово, Албанија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Словенија, Швајцарија, Бугарија, Турција, Украина, Руска Федерација, САД, Велика Британија и Романија).

Друштвото брои 2.122 вработени во земјата и 665 вработени во подружниците и во претставништвата надвор од Македонија.
Акциите на „Алкалоид“ се во сопственост на над 5.448 акционери, физички и правни лица.
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи