Агро Гомил


  • Адреса: Маршал Тито б.б.
  • Место: Кочани
  • Оддалеченст: ≈1097 км
  • Локација: с.Облешево

  • Телефон 2: 078 278426
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 15:00
    Саб од 08:00 до 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1638524626_65.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Агро Гомил- Облешево е фирма специјализирана за производство на житарици особено на бела пченица triticum durum.

Основана е 1993 година, и од тогаш наваму активно работи и се занимава со одгледување на житарици на површина од 200 хектари.

Исто така нашата компанија во 2012година го прошири земјоделието со нова гранка овоштарство производство на вишни на 20 хектари.

Во 2016 година Агро Гомил започна со инвестирање во објект и опрема за процесирање и пакување на бела пченица (durum), ориз и други зрнести земјоделски производи.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи