Визиа - Центар за очи

Работиме 6 дена во неделатаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Никола Парапунов 27/1
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7495 км
  • Локација: Карпош 4

  • Телефон 2: 070 339164
  • Факс: 02 3092030
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 19:00
    Саб од 09:00 до 13:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/b95f527807b66259886027be5f425f79.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Визиа е првата приватна хируршка очна клиника во Македонија, основана во Февруари 2002 година. Од појавувањето на Визиа се сменија стандардите во очната хирургија во Македонија во полза на пациентите.

Воведовме нови техники и операции кои до тогаш не постоеа, како Excimer Laser - Ласерска корекција на диоптрија (LASIK) - за првпат во Македонија и заради кои пациентите мораа да одат да се оперираат во странство. Го подигнавме квалитетот на услугите, на прегледите и на операциите на многу високо ниво дури и за западни стандарди, со помош на комплетна компјутеризирана опрема. Со совршениот релаксиран ентериер им помагаме на пациентите да го избегнат чувството на стрес од болница.

Услуги:
• Диоптрија
• Очен Притисок
• Ехографија
• Видно Поле
• Оптичка Биометрија
• Пахиметрија
• Фундус Камера
• Жолт Ласер 577нм
• Вежби за Страбизам
• Корнеална Топографија
• ЈАГ Ласер

Визиа се наоѓа во Карпош IV до „стара телевизија“. Се простира на 350m2 простор на едно ниво. Располагаме со 3 комплетно опремени работни места и неколку помошни простории, кабинет за страбизам, богато опремено оптика, 2 операциони сали - една за рефрактивна хирургија и втората за катаракта и глауком.

Со наша помош поблиску до јасен вид..
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи