Вардар Доломит


  • Адреса: ЈНА 318
  • Место: Гостивар
  • Оддалеченст: ≈7476 км

  • Телефон 2: 042 219030
  • Факс: 042 242507
  • Работно време: Пон - Пет од 08:30 до 18:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1504089966_55.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

"Вардар Доломит" е европски производител нза синтер доломит, доломитни опеки и маси, лоцирана во Гостивар и е во сопственост на групацијата ХАЗНЕДАР РЕФРАКТОРИС.

Имајќи директен пристап и контрола на главната сировината преку висококвалитетните рудници кои се во сопственост на компанијата, Вардар Доломит се наоѓа во стратешка предност во однос на неколкуте други производители на доломит во светот. Преработката суровини кои се добиваат од локални рудници представува високоефикасне производен процес кој го минимизира влијанието врз околината и ја подобрува одржливоста на бизнисот.

Употребата на доломитот во индустријата за челик е рапидно зголемена во песледните децении како резултат на нивната позитивна определба за производство на чист челик во чиста животна средина. Високиот степен на огноотпорност, инертноста кон челикот, одличните перформанси како и ниската цена го истакнуваат доломитот како разумен избор за производителите на челик во 21от век.

Со производен капацитет од над 60.000 тони годишно, Вардар Доломит е горд што ги снабдува своите потрошувачи со доломитни огноотпорни материјали од највисок квалитет, добиени по највисоки стандарди.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи