Ваметал


  • Адреса: Братство Единство 48
  • Место: Струмица
  • Оддалеченст: ≈1152 км
  • Локација: Н.Добрејци

  • Телефон 2: 078 444222
  • Факс: 034 329284
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1536933879_11.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Ваметал
ВАМЕТАЛ е компанија чија основна дејност е производство, преработка и трговија со метали и метални производи.
Високиот квалитет на нашите производи и услуги, како и конкурентни цени на истите, се причината поради која клиентите не одбираат нас.

Ние цврсто стоиме зад тоа дека довербата која ја имаат нашите клиенти во нас е резултат на професионализмот и ефикасноста на стручниот персонал.

Доказ за нашиот квалитет е референтната листа која постојано се зголемува.

Дејности и услуги кој ги нуди ВАМЕТАЛ

1. Сендвич Панели (исполнети со: PUR, PIR и Камена волна) од СКЛАД и по специјална нарачка од клиенти (димензии, бои и видови според Вашите потреби):

- Кровни Панели;
- Ѕидни (Фасадни) Панели;
- Frigo Панели (панели за наменети за разладни комори);
- Керамида Панел;
- Агро Панели (панели наменети за Фарми)

*ВAМЕТАЛ е генерален застапник на грчката компанија POGOUNI DOMOLAM.
Во нашиот склад во Струмица, во секој момент имаме залиха од 3000 до 4000 м2 кровни и ѕидни панели, во различни дебелини и бои.

2. Метални Профили, Винкли, Шпаринг и др.

3. Пластифицирани лимови:
- во Котури (рамни);
- Ребрувани со Кровно Индустриско ребро 35/210/1050мм;
- Ребрувани со Фасадно ребро 20/170/1120мм;
- Лим во вид на Керамида;

4. Лимарска Галантерија:
- Олуци: Квадратни, Полукружни и Кружни;

5. Изведба на индустриски објекти на принципот клуч на рака.

6. Изработка и монтажа на метални конструкции.

7. Изведба на лимарски и кровопокривачки работи.

8. Сервисен центар за преработка на метали, како и производство на готови производи од метал.

ВАМЕТАЛ го поседува следниов машински парк:
•Ролл форминг машина со профил ТР 35/210 и ТР 20/170, на која може да се врши профилирање на сите лимови co неограничена должина, со точност на дел од милиметарот;
•Ролл форминг машина за обликување на лимот во вид на ќерамида во неограничени должини според потребите на клиентите;
•Aпканти за изработка на лимена галантерија: слемиња, ветерлајсни, иксни и други елементи од лим до 8 метри
•машина за надолжно сечење на лим до дебелина од 1 мм и ширина на ленти дадени од нарачателот.
•Телескопи за вертикален транспорт на матријалите при изведба на индустриски објекти;

ВАМЕТАЛ располага со сопствена екипа која врши монтажа на сендвич панели, пластифициран лим, монтажа на челични конструкции, изведба на индустриски објекти (со сите потребни фази за нивна изведба), сите елементи од Градежна лимарија и др.

повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи