Урбан инженеринг


  • Адреса: Франц Прешерн 64-б/5
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7495 км


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1656923563_39.png?t=true&w=300&h=300


Главна дејност на фирмата е изведба на објекти како од високоградба, така и од нискоградба. Покрај тоа, фирмата располага со стручен и обучен кадар за изработка на проектна документација и надзор над изведба на објекти, се во согласност со позитивната законска регулатива во таа област.

За реализација на горенаведените услуги, фирмата располага со следните лиценци издадени од Министерството за транспорт и врски на Република Северна Македонија:

✔ Лиценца Б за изведба
✔ Лиценца Б за проектирање
✔ Лиценца А за проектирање
✔ Лиценца А за надзор над изведба

Покрај тоа инженерскиот кадар располага со потребните Овластувања издадени од Комората за овластени архитекти и овластени инженери.

За дополнителни информации јавете ни се на телефон: 02 309 0470 или посетете не ана Франце Прешерн 64/б-5 во општина Карпош.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи