Унисолар


  • Адреса: Хасан Приштина 94
  • Место: Скопје


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1686644822_93.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Унисолар е компанија која за кратко време стана лидер во областа на обновливите извори на енергија во Косово и во регионот. Нашата компанија прави голем напредок во интензивирање и мобилизирање на клиентите за придобивките од употребата на зелените технологии и свеста за заштита на животната средина. Тоа се постигнува со помош на најквалитативните производи на светскиот пазар, како што се брендовите со кои соработуваме како што се: AE SOLAR GMBH и GROWATT NEW ENERGY.

Тимот на Унисолар го сочинува високо квалификуван кадар за проектирање, инсталација и мониторинг на сите фотоволтаични системи вклучувајќи:

- Системи за производство – Производство на енергија за производство/продажба.

- Комерцијални системи – ON GRID за само-потрошувачка.

- Станбени системи – ON GRID за само-потрошувачка.

- Станбени системи – OFF GRID за само-потрошувачка.

- Станбени системи – ХИБРИД – кои поддржуваат акумулација на енергија, за само-потрошувачка.

Конечно, Unisolar L.L.C. е исто така сертифициран за инсталирање на електрични полначи за батерии електрични автомобили од брендови:

- Growatt New Energy.

- EVBox.

Нашата компанија има инсталирано над 5 MWp фотонапонски системи само во овој период 2021 - 2022 година, вклучувајќи ги и фотоволтаичните системи за само-потрошувачка.

Главната цел на компанијата е да ги информира нашите клиенти што е можно пошироко за обновливите системи, ставајќи ги во центарот на нашиот опсег. Задоволниот клиент е нашата мотивација која ни помага да ги надминеме предизвиците и да продолжиме напред кон развојот на областа на обновливите извори на енергија, заедно со светските технолошки трендови.

За дополнителни информации контактирајте не на телефонските броеви 076 265264 и 078 370598, ви стоиме на располагање

повеќе

Видете ги нашите производи на

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи