Толовски

Работиме 6 дена во неделата

  • Адреса: Јордан Мијалков (Железничка) 50-a
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7500 км
  • Локација: спроти средно фискултурно

  • Телефон 2: 075 300028
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 19:00
    Саб од 09:00 до 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1611741020_96.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Приватна здравствена установа рентген дијагностика

Рентген дијагностика Толовски е првиот радиолошки центар во нашата држава. Основана во 1996 год. Од Проф. Др. Георги Толовски. Денес во проширен обем ординацијата располага со сите дијагностички процедури и континуирано обновување на радиолошката апаратура.

Толовски

ПЗУ Рентген дијагностика Толовски има вклучено договор за соработка со еден од поголемите европски клинички центри Medipol Mega универзитетска болница Истанбул.

После 24 год. Напорна работа продолжуваме напред до нови успешни дијагнози.

Квалификувани доктори

Проф.Др. Георги Толовски спец.радиолог
Др. Блажен Толовски спец.радиолог
Проф. Др. Миодраг Врчаковски спец. радиолог ( консултант )

Услуги

Дигитална мамографија
Конвенционален рентген
Ултразвук
Компјутерска томографија
Магнетна резонанца
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи