Стоименов


  • Адреса: Дамјан Груев б.б.
  • Место: Кочани
  • Оддалеченст: ≈7572 км
  • Локација: Во близина на Жито Ориз

  • Телефон 2: 070 359965
  • Факс: 033 272331
  • Работно време: Пон - Пет од 07:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1617086918_95.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

БЕТОНСКИ РАБНИЦИ

Бетонските каналети со глвна намена за обележување на краевите на секаков вид сообраќајници и тоа улици, булевари, кружни текови, магистрални и регионални патишта. Ивичнаците се изработени во стандарна димензија 18/24/100 и стандардна форма. Формиата и обликот дозволуваат истите да се монтираатлесно на два начини и тоа легнати и исрпавени во зависност од пторебите на објектот. Се изработуваат од квалитетен бетон MB 40 со порлтант цемент со состојки за брзо врзвуње и потребни адетиви за спрчување на абење од мраз, сол и нафтени деривати. Сите произвоиди се атестирани и ги поседуваат сите потребни сертификати за непречена употреба во градежништвото согласно законските регулатви.

БЕТОНСКИ КАНАТЕЛИ

Бетонските каналети со глвна намена за одвод на атмносверските води. Истите наоѓаат широка примена и тоа при:
- Изградбата на улици и локални патишта каде што нивната форма овозможува сигурнен одвод на атмосверските води до потребното место и обезбедуваатзаштита на трупот на патот. Воедно го штитат и асфалтниот слој на краевите од било какви оштетувања.
- Дворно уредување павер елементи каде со својата форма и димензии се вколппуваат со вградените павер елементи а и не представуват пречки за движење на луге и воизла. Се изработуваат од квалитетен бетон MB 40 со порлтант цемент со состојки за брзо врзвуње и потребни адетиви за водонепропусност. Сите произвоиди се атестирани и ги поседуваат сите потребни сертификати за непречена употреба во градежништвото согласно законските регулатви.

БЕТОНСКИ ПРСТЕНИ

Бетонските прстени со внатрешен дијаметар од 80 и 100 cm наогаат најчеста примена при изработката на канализациони, водоводни или било каков друг вид на шахти и за одводнување односно изработка на пропусти на патишта. Дебелината на зидот е 10 cm кој во себе содржи арматура Q 188 по
целата висина. Стандардната висина е 100 cm, но во зависност од потребите може да се изработат по било која димензија. Се изработуваат од квалитетен бетон MB 40 со порлтант цемент со состојки за брзо врзвуње и потребни адетиви за спрчување на абење од мраз, сол и нафтени деривати. Сите произвоиди се атестирани и ги поседуваат сите потребни сертификати за непречена употреба во градежништвото согласно законските регулатви.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи