Срце-Центар за внатрешни болести

Работиме 6 дена во неделатаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: бул.3-та Македонска Бригада 45
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7502 км

  • Телефон 2: 071 319208
  • Факс: 02 3217016
  • Работно време: Пон - Чет од 08:00 до 19:00
    Пет од 08:00 до 18:00
    Саб од 09:00 до 13:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1635337352_37.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
Нутриција (human nutrition) е наука за исхраната и нејзината поврзаност со здравјето.

Нејзина цел е да делува превентивно и терапевтски, да го промовира оптималното здравје на човекот и да се намали ризикот од хронични дегенеративни заболувања како што се атеросклероза, кардиоваскуларни заболувања, карцином и др.

Одделот за диететика и диетотерапија во Центарот за внатрешни болести СРЦЕ врши интегриран пристап во превенцијата и лекувањето на здравствени состојби и болести кај кои промените во начинот на исхрана се дел од терапијата пропишана и базирана на научни докази во многу медицински светски водичи за превенција и лекување на болестите.

Диетолошки и диетотерапевтски услуги:

нутриционистички преглед
проценка на метаболен статус
дијагностичко - метаболен преглед
контролен преглед
одредување на состав на телото со InBody 720 анализатор
интолеранција на храна на повеќе од 250 намирници по бескрвен пат (биорезонантен метод)
изготвување индивудуален режим на исхрана
консултации со нутриционист и лекар специјалист
издавање суплементација и/или терапија од страна на лекар специјалист
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи