РЖ Техничка контрола

ПаркингWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: 16-та Mакедонска Бригада 18
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈1049 км

  • Факс: 02 5514350
  • Работно време: Пон - Пет од 07:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1482754257_41.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

РЖ Техничка контрола e aкредитирана лабораторија за хемиски и механички испитувања во областа на металургијата.

Услуги
• Хемиска лабараторија
• Механичка лабараторија
• Металографска лабараторија
• Лабораторија за испитувања без разрушување

Визијата на РЖ Техничка контрола е да стане позната лабораторија за хемиска, металуршка и механичка анализа и анализа без разрушување на метали, метални делови и конструкции.

Мисијата на РЖ Техничка контрола е да влијае на квалитетот на металуршките производи и на безбедноста на металните конструкции вградени во овие производи со прецизна и навремена анализа.

РЖ Техничка контрола е основана во 1965 година, како дел од Рудници и Железарница ”Скопје”, како Централна лабораторија за хемиски и механички испитувања во областа на металургијата. Основната активност на РЖ Техничка контрола уште од почетоците била утврдување на квалитетот на металуршкото производство на челик.повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи