Пик Игор

Јавен превоз

  • Адреса: Благоја Стефковски 19-3/6
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7503 км
  • Локација: Маџари, Нас. Гази Баба

  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/7f291b3593a9f0bc7207c15e773d89a8.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Пик Игор е компанија која врши одржување и сервисирање на индустриска климатизација, ладење и греење, како и дистрибуција, продажба, монтажа и сервис на индустриски дизел агрегати/генератори.

Вршиме сервисирање, генерални ремонти и тековно одржување на:
• чилери (chiller)
• вентилаторски конвектори
• клима комори
• топлински геотермални пумпи
• компресори за индустриско ладење
• кондензатори итн.

Пик Игор е екслузивен застапник и сервисен дилер на компанијата “Alimar Makina-Euroenergy Generators” од Р. Турција, за Р. Македонија. Вршиме дистрибуција, монтажа и сервис на индустриски дизел агрегати со моќности од 16 до 2290KVA. Погонските мотори се од познатите брендови: Mitsubishi, Scania, Deutz, Man, Cummins, Maxx Force (Navistar), Alimar, Iveco. Алтернаторите (генераторите) се од брендовите: Euroenergy, Sincro, Stamford, Linz.
Целата електрика на агрегатот: ATS, Circuit Breaker, осигурувачи е од брендот ABB-Germany.

Компанијата е формирана во 1999 година. Следејќи ги светските стандарди и трендови и имплементирајќи ги во сeкојдневното работење, компанијата континуирано го зголемува бројот на реномирани клиенти на територијата на Р. Македонија. Компанијата е препознатлива компанија во областа на своето работење која асоцира на стручност, професионалност и ефикасност. Компанијата води сметка за потребите на своите клиенти и за нивните потреби се со цел непречено функционирање. Нашиот тим ви стои на располагање околу вашите планови и потреби за набавка на опрема како: Water terminal units (Фенкојлери), Packaged Liquid Chillers, Multifunction Packaged Liquid Chillers (Hot pumps), Rooftop conditioner, Direct expansion units и др. Производи, од реномирани брендови и производители.

Производите имаат гарантен рок од 12 до 24 месеци, зависно од моделот и намената. Компанијата има своја мобилна сервисна екипа и обезбедени резервни делови. Вршиме достава на агрегатите до објектите на нашите клинети со наше товарно возило и истовар со кран, како и монтажа од наша сервисна екипа.
повеќе

Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи