Пијано Форте


  • Адреса: Виенска 1
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7497 км
  • Локација: во уличето наспроти ОУ Јан Амос Коменски

  • Работно време: Пон - Пет од 12:00 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1661846838_89.jpg?t=true&w=300&h=300


Приватното музичко училиштето „Пијанофорте“ нуди најсовремена музичка наставна програма и веќе 22 години успешно го збогатува образованието на многу деца и младинци.

Денес во „Пијанофорте“ се образоваат над 200 ученици кои посетуваат класично музичко образование по инструментите: пијано, виолина, класична гитара, флејта, харфа, солфеж со елементарна теорија на музиката, како и во одделот за популарни жанрови каде што се изучуваат: тапани, електрична гитара, бас гитара, пеење и свирење во бенд.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи