Патриот Р

ПаркингДозволено за миленичињаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизираноДоставаДостапно за хендикепирани лицаДопуштено за деца

  • Адреса: бул.3-та Македонска Бригада 46
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7501 км
  • Локација: стовариште 29 Ноември

  • Телефон 2: 2460997
  • Факс: 02 2460997
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1606294667_67.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Патриот-Р врши увоз и дистрибуција на заменски тонери, драмови (барабани) за принтери од брендовите HP, Canon, Brother и Samsung, рибони и оргинални мастила за инк-џет принтери од брендовите Canon и Epson.

Нашите висококвалитетни тонери се согласни со голем број меѓународни стандарди:

•IECQ QC080000:2017 – Hazardous Substance Process Management System Requirements
•ISO 9001 Quality Management – сертификат за контрола на квалитетот
•ISO 14001 Environmental Management – сертификат за поддршка на еколошките стандарди
•ISO/IEC 19752 – сертификат за број и квалитет на отпечатоци за монохроматски тонери
•ISO/IEC 19798:2017 – сертификат за квалитет и број на отпечатоци за колор тонери
•CE маркирање според европската директива: EMC Directive 2014/30/EU за стандардите: EN 55032: 2015, EN 61000-3-2: 2014, EN 61000-3-3: 2013, EN 55035: 2017
•ISO/IEC 17025: 2005 – сертификат за компетентност на лабораторија за тестирање и калибрирање.
•Сертификат: ISO/IEC 11160-2
•Сертификати: ISO/IEC 29142-1, ISO/IEC 29142-2, ISO/IEC 29142-3
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи